Home | Αρχική | Άλλος ένας Γύρος Γαλλίας για τον Chris Froome
Tour de France 2016 - 23/07/2016 - Etape 20 - Megève / Morzine (146,5 km) - FROOME Christopher (TEAM SKY) - νικητής του 103ου Γύρου Γαλλίας

Άλλος ένας Γύρος Γαλλίας για τον Chris Froome

 

Ο Chris Froome θα μπει αύριο στο Παρίσι στα κίτρινα…

 

Η τρίτη νίκη του Chris Froome στο δυσκολότερο ποδηλατικό αγώνα στον κόσμο είναι και μια νίκη της ομάδας του και η απόδειξη του πόσο σημαντικό είναι να έχεις ισχυρή ομάδα σε ένα γύρο.

 

«Είμαι κουρασμένος, πονάει όλο μου το σώμα αλλά τα πόδια μου ήταν καλύτερα σήμερα από χθες, ύστερα από την πτώση…» Αυτά ήταν τα πρώτα λόγια του Chris Froome ύστερα από την ολοκλήρωση του 23ου ετάπ των 146.5 χιλιομέτρων από το Megeve ως το Morzine-Avoriaz και πρακτικά την ολοκλήρωση του 103 Γύρου Γαλλίας. «Είχα τα 4 λεπτά διαφοράς στη διάθεσή μου κι αυτό μου έδωσε μια ανάσα. Το μόνο που είχα να κάνω ήταν να μείνω μπροστά. Είναι τεράστια ανακούφιση να περνάς χωρίς προβλήματα τη γραμμή του τερματισμού. Οι τελευταίες 24 ώρες ήταν εξαιρετικά δύσκολες αλλά χάρη στην ομάδα μου κατάφερα να κρατήσω το κίτρινο ζέρσεϊ. Είναι ένα υπέροχο συναίσθημα… σαν να είναι η πρώτη φορά…»

Tour de France 2016 - 23/07/2016 - Etape 20 - Megève / Morzine (146,5 km) - Au départ, minute de silence en hommage aux victimes de Munich
Tour de France 2016 – 23/07/2016 – Etape 20 – Megève / Morzine (146,5 km) – Οι αναβάτες κρατούν ενός λεπτού σιγή για τα θύματα του Μονάχου

 

175 αναβάτες βρέθηκαν σήμερα στη γραμμή εκκίνησης και κράτησαν ενός λεπτού σιγή για τα θύματα του Μονάχου πριν ξεκινήσουν. Ο Sylvain Chavanel (Direct Energie) ήταν ο πρώτος που βγήκε στην επίθεση λίγο μετά την πτώση της σημαίας. Γρήγορα σχηματίστηκε το γκρουπ των προπορευόμενων πριν την ανάβαση στο Col des Aravis, ύστερα από τα πρώτα 20 χιλιόμετρα: οι Sergio Henao (Sky), Imanol Erviti, Ion Izagirre και Nelson Oliveira (Movistar), Vincenzo Nibali και Jakob Fuglsang (Astana), Peter Sagan και Roman Kreuziger (Tinkoff), Ben Gastauer, Cyril Gautier και Alexis Gougeard (AG2R-La Mondiale), Wilco Kelderman και George Bennett (Lotto-Jumbo), Frank Schleck και Jasper Stuyven (Trek), Jarlinson Pantano (IAM), Pierre Rolland, Tom-Jelte Slagter και Dylan van Baarle (Cannondale), Patrick Konrad (Bora), Ilnur Zakarin (Katusha), Rui Costa (Lampre-Merida), Thomas De Gendt και Tony Gallopin (Lotto-Soudal), Sylvain Chavanel και Fabrice Jeandesbosz (Direct Energie), Julian Alaphilippe (Etixx), Nicolas Edet (Cofidis), Chris Juul-Jensen και Michael Matthews (Orica). Ο De Gendt ήταν ο πρώτος που έφτασε στην κορυφή του col des Aravis first. Ήταν επίσης ο πρώτος στο σπριντ στην κορυφή του col de la Colombière προσπαθώντας να εξασφαλίσει έτσι τη δεύτερη θέση στην κατηγορία «King of the Mountain» αφού το πουά ζέρσεϊ σίγουρα θα πήγαινε στον Rafal Majka (Tinkoff).

 

Οι Pantano και Alaphilippe και πάλι σε δράση!

Tour de France 2016 - 23/07/2016 - Etape 20 - Megève / Morzine (146,5 km) - Η επίθεση του Jarlinson PANTANO (IAM CYCLING)
Tour de France 2016 – 23/07/2016 – Etape 20 – Megève / Morzine (146,5 km) – Η επίθεση του Jarlinson PANTANO (IAM CYCLING)

 

Ο Warren Barquil (Giant) έφτασε το γκρουπ των πρώτων στην κορυφή του La Colombiere. Ο Daniel Teklehaimanot (Dimension Data) τα κατάφερε επίσης ενώ 8 αναβάτες έφευγαν μπροστά: I. Izagirre, Nibali, Sagan, Kreuziger, Rui Costa, Pantano, Alaphilippe και Gougeard. O Sagan κατάφερε να αυξήσει τη διαφορά των προπορευόμενων από το πελοτόν στα 6.24 λεπτά μόλις στο 67ο χιλιόμετρο. Στο μεταξύ η Astana ανέλαβε να οδηγεί το πελοτόν αντί για την Team SKY. O De Gendt έφυγε ξανά μπροστά στο δρόμο για την κορυφή Col de la Ramaz όπου έφτασε και πάλι πρώτος. Στην κατηφόρα, οι Pantano και Alaphilippe τον πέρασαν και βρέθηκαν μόνοι μπροστά, 40 χιλιόμετρα πριν τον τερματισμό. Έκαναν επιθέσεις ο ένας στον άλλο ενώ βρίσκονταν περίπου 5 χιλιόμετρα από την κορυφή του Joux-Plane αλλά ο Nibali τους έφτασε όταν πλέον διαπίστωσε πως δεν ήταν καθόλου χρήσιμος στον Fabio Aru καθώς εκείνος αγωνιζόταν να κρατηθεί στο γκρουπ του κίτρινου ζέρσεϊ.

 

Ο Ion Izagirre κερδίζει στην κατάβαση

Tour de France 2016 - 23/07/2016 - Etape 20 - Megève / Morzine (146,5 km) - Jon IZAGUIRRE INSAUSTI (MOVISTAR TEAM), νικητής του ετάπ
Tour de France 2016 – 23/07/2016 – Etape 20 – Megève / Morzine (146,5 km) – Jon IZAGUIRRE INSAUSTI (MOVISTAR TEAM), νικητής του ετάπ

 

Περίπου 15 χιλιόμετρα πριν τον τερματισμό ο Nibali βρισκόταν μπροστά μόνος και μόλις 2 χιλιόμετρα πριν το τέρμα τον έφτασαν οι Izagirre και Pantano. Ο κολομβιανός απέσπασε δίκαια τον τίτλο του «πιο επιθετικού» αναβάτη της ημέρας. Ο ισπανός όμως κατάφερε να πάρει διαφορά στην κατηφόρα και μια μέρα αφότου ο Romain Bardet χάρισε στη Γαλλία την πρώτη της νίκη σε ετάπ του φετινού γύρου, σήμερα ήταν η σειρά του Izagirre να κάνει το ίδιο για την Ισπανία. Ήταν επίσης και η πρώτη νίκη για την Movistar στο φετινό Γύρο.

Από τους διεκδικητές της γενικής κατάταξης κανείς δεν πήρε το ρίσκο να χάσει τη θέση του κι έτσι ο Chris Froome, χωρίς να χρειαστεί να απαντήσει σε κάποια επίθεση – κάτι που, στο σημερινό ετάπ και με τις καιρικές συνθήκες που επικρατούσαν θα μπορούσε να αποβεί καταστροφικό – έφτασε εύκολα στον τερματισμό «συνοδευόμενος» από τους αναβάτες της Team SKY που φρόντισαν, για ακόμη μια φορά, να τον κρατήσουν ασφαλή και νικητή.

 

Rafal Majka: «Eίμαι κουρασμένος, παγωμένος αλλά ευτυχισμένος»

Tour de France 2016 - 23/07/2016 - Etape 20 - Megève / Morzine (146,5 km) - Rafal MAJKA (TINKOFF)
Tour de France 2016 – 23/07/2016 – Etape 20 – Megève / Morzine (146,5 km) – Rafal MAJKA (TINKOFF)

 

Αυτή ήταν η δήλωση του Rafal Majka αμέσως μετά τον τερματισμό. Ύστερα από την αποχώριση του αρχηγού τους, ο Majka και ο Sagan ήταν οι δύο αναβάτες που κράτησαν ψηλά τη σημαία – και την τιμή – της Tinkoff χαρίζοντάς της δύο φανέλες, την Πράσινη και την Πουά.

Με αυτές τις επιτυχίες, ο κύριος Tinkoff έχει κάθε λόγος να είναι χαρούμενος και η ομάδα μπορεί να έχει περισσότερες ελπίδες στην αναζήτηση «χορηγού» για την επόμενη χρονιά.

Tour de France 2016 - 23/07/2016 - Etape 20 - Megève / Morzine (146,5 km) - Peter SAGAN (TINKOFF)
Tour de France 2016 – 23/07/2016 – Etape 20 – Megève / Morzine (146,5 km) – Peter SAGAN (TINKOFF)

 

Ο 103 Γύρος Γαλλίας…

Ο φετινός Γύρος ξεχώρισε για την παντοδυναμία της Team SKY που θύμισε τις παλιές εποχές της ομάδας του Lance Armstrong, όταν όλα δούλευαν σαν «καλοκουρδισμένο ρολόϊ» καθώς φαίνεται πως αυτό είναι το μυστικό για την επιτυχία στο Γύρο της Γαλλίας.

Η αδυναμία και οι ατυχίες του Contador και η έλλειψη ισχυρής ομάδας του Quintana άφησαν τον Chris Froome πρακτικά χωρίς αντίπαλο αν και θα ήταν άδικο να πούμε πως η απόλυτη επικράτησή του οφειλόταν στην αδυναμία των άλλων. Η νίκη του οφείλεται στην σωστή προετοιμασία, στην προσήλωση στο στόχο και στην εξαιρετικά δυνατή ομάδα που είχε δημιουργήσει και φέτος ο σέρ Dave Brailsford.

Αύριο είναι η τελευταία ημέρα του Γύρου και πρακτικά ο ανταγωνισμός παγώνει καθώς ο νικητής έχει πλέον ξεχωρίσει και πρόκειται περισσότερο για μια «παρέλαση» στα Ηλύσια Πεδία.

Η Team SKY είναι η μεγάλη νικήτρια του 103 Γύρου Γαλλίας που φέτος ανέδειξε νέα ονόματα, έδειξε τις τάσεις στην αγωνιστική ποδηλασία και κυρίως επιβεβαίωσε για μια ακόμη φορά πως στον Γύρο κερδίζει η πιο δυνατή ομάδα!

Tour de France 2016 - 23/07/2016 - Etape 20 - Megève / Morzine (146,5 km) - MAJKA Rafal (TINKOFF), SAGAN Peter (TINKOFF), GREIPEL André (LOTTO-SOUDAL), FROOME Christopher (TEAM SKY), et YATES Adam (ORICA-BikeExchange) Στην εκκίνηση του προτελευταίου ετάπ του φετινού Γύρου.
Tour de France 2016 – 23/07/2016 – Etape 20 – Megève / Morzine (146,5 km) – MAJKA Rafal (TINKOFF), SAGAN Peter (TINKOFF), GREIPEL André (LOTTO-SOUDAL), FROOME Christopher (TEAM SKY), et YATES Adam (ORICA-BikeExchange) Στην εκκίνηση του προτελευταίου ετάπ του φετινού Γύρου.

 

H τελική γενική κατάταξη του 103ου Γύρου Γαλλίας:

1. GBR

FROOME Christopher

1 TEAM SKY 86h 21′ 40»
2. FRA

BARDET Romain

41 AG2R LA MONDIALE 86h 25′ 45» + 04′ 05»
3. COL

QUINTANA Nairo

11 MOVISTAR TEAM 86h 26′ 01» + 04′ 21»
4. GBR

YATES Adam

209 ORICA-BIKEEXCHANGE 86h 26′ 22» + 04′ 42»
5. AUS

PORTE Richie

91 BMC RACING TEAM 86h 26′ 57» + 05′ 17»
6. ESP

VALVERDE Alejandro

12 MOVISTAR TEAM 86h 27′ 56» + 06′ 16»
7. ESP

RODRIGUEZ OLIVER Joaquin

141 TEAM KATUSHA 86h 28′ 38» + 06′ 58»
8. RSA

MEINTJES Louis

157 LAMPRE – MERIDA 86h 28′ 38» + 06′ 58»
9. IRL

MARTIN Daniel

184 ETIXX-QUICK STEP 86h 28′ 44» + 07′ 04»
10. CZE

KREUZIGER Roman

36 TINKOFF 86h 28′ 51» + 07′ 11»
11. NED

MOLLEMA Bauke

61 TREK – SEGAFREDO 86h 34′ 53» + 13′ 13»
12. COL

HENAO Sergio Luis

2 TEAM SKY 86h 40′ 31» + 18′ 51»
13. ITA

ARU Fabio

21 ASTANA PRO TEAM 86h 41′ 00» + 19′ 20»
14. SUI

REICHENBACH Sébastien

126 FDJ 86h 46′ 39» + 24′ 59»
15. GBR

THOMAS Geraint

9 TEAM SKY 86h 50′ 11» + 28′ 31»
16. FRA

ROLLAND Pierre

81 CANNONDALE DRAPAC TEAM 86h 52′ 22» + 30′ 42»
17. ESP

NIEVE Mikel

5 TEAM SKY 87h 00′ 10» + 38′ 30»
18. NED

CLEMENT Stef

72 IAM CYCLING 87h 00′ 37» + 38′ 57»
19. COL

PANTANO Jarlinson

79 IAM CYCLING 87h 00′ 39» + 38′ 59»
20. FRA

VUILLERMOZ Alexis

49 AG2R LA MONDIALE 87h 04′ 08» + 42′ 28»
21. GER

BUCHMANN Emanuel

131 BORA-ARGON 18 87h 09′ 20» + 47′ 40»
22. ITA

CARUSO Damiano

94 BMC RACING TEAM 87h 10′ 03» + 48′ 23»
23. FRA

BARGUIL WARREN

111 TEAM GIANT-ALPECIN 87h 13′ 54» + 52′ 14»
24. ESP

ZUBELDIA Haimar

69 TREK – SEGAFREDO 87h 14′ 46» + 53′ 06»
25. RUS

ZAKARIN Ilnur

149 TEAM KATUSHA 87h 18′ 13» + 56′ 33»
26. EST

KANGERT Tanel

25 ASTANA PRO TEAM 87h 25′ 39» + 01h 03′ 59»
27. POL

MAJKA Rafal

37 TINKOFF 87h 26′ 05» + 01h 04′ 25»
28. NED

POELS Wouter

6 TEAM SKY 87h 28′ 37» + 01h 06′ 57»
29. USA

VAN GARDEREN Tejay

99 BMC RACING TEAM 87h 33′ 46» + 01h 12′ 06»
30. ITA

NIBALI Vincenzo

22 ASTANA PRO TEAM 87h 41′ 39» + 01h 19′ 59»
31. ESP

MORENO FERNANDEZ Daniel

18 MOVISTAR TEAM 87h 42′ 40» + 01h 21′ 00»
32. NED

KELDERMAN Wilco

51 TEAM LOTTO NL – JUMBO 87h 46′ 18» + 01h 24′ 38»
33. ITA

POZZOVIVO Domenico

48 AG2R LA MONDIALE 87h 46′ 54» + 01h 25′ 14»
34. LUX

SCHLECK Frank

65 TREK – SEGAFREDO 87h 49′ 19» + 01h 27′ 39»
35. ESP

LANDA Mikel

4 TEAM SKY 87h 53′ 59» + 01h 32′ 19»
36. SUI

MORABITO Steve

124 FDJ 88h 00′ 10» + 01h 38′ 30»
37. ITA

ROSA Diego

27 ASTANA PRO TEAM 88h 08′ 16» + 01h 46′ 36»
38. RSA

IMPEY Daryl

205 ORICA-BIKEEXCHANGE 88h 12′ 31» + 01h 50′ 51»
39. POL

HUZARSKI Bartosz

136 BORA-ARGON 18 88h 17′ 08» + 01h 55′ 28»
40. BEL

DE GENDT Thomas

163 LOTTO SOUDAL 88h 18′ 15» + 01h 56′ 35»
41. FRA

ALAPHILIPPE Julian

182 ETIXX-QUICK STEP 88h 21′ 49» + 02h 00′ 09»
42. BEL

PAUWELS Serge

107 TEAM DIMENSION DATA 88h 22′ 18» + 02h 00′ 38»
43. FRA

CHAVANEL Sylvain

172 DIRECT ENERGIE 88h 24′ 33» + 02h 02′ 53»
44. BEL

VAN AVERMAET Greg

98 BMC RACING TEAM 88h 27′ 53» + 02h 06′ 13»
45. FRA

MOINARD Amaël

96 BMC RACING TEAM 88h 28′ 16» + 02h 06′ 36»
46. USA

STETINA Peter

66 TREK – SEGAFREDO 88h 29′ 02» + 02h 07′ 22»
47. ESP

IZAGUIRRE Ion

17 MOVISTAR TEAM 88h 31′ 29» + 02h 09′ 49»
48. ESP

SANCHEZ GIL Luis-Leon

28 ASTANA PRO TEAM 88h 32′ 05» + 02h 10′ 25»
49. POR

FARIA DA COSTA Rui Alberto

151 LAMPRE – MERIDA 88h 33′ 22» + 02h 11′ 42»
50. BEL

BAKELANTS Jan

42 AG2R LA MONDIALE 88h 35′ 27» + 02h 13′ 47»
51. CRO

DURASEK Kristijan

155 LAMPRE – MERIDA 88h 36′ 56» + 02h 15′ 16»
52. DEN

FUGLSANG Jakob

23 ASTANA PRO TEAM 88h 38′ 56» + 02h 17′ 16»
53. NZL

BENNETT George

52 TEAM LOTTO NL – JUMBO 88h 39′ 45» + 02h 18′ 05»
54. SLO

POLANC Jan

159 LAMPRE – MERIDA 88h 40′ 04» + 02h 18′ 24»
55. ESP

MATE MARDONES Luis Angel

198 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 88h 42′ 57» + 02h 21′ 17»
56. AUT

PREIDLER Georg

116 TEAM GIANT-ALPECIN 88h 47′ 25» + 02h 25′ 45»
57. FRA

CHEREL Mikael

43 AG2R LA MONDIALE 88h 49′ 25» + 02h 27′ 45»
58. CRO

KISERLOVSKI Robert

35 TINKOFF 88h 49′ 46» + 02h 28′ 06»
59. ARG

SEPULVEDA Eduardo

211 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 88h 50′ 07» + 02h 28′ 27»
60. FRA

JEANDESBOZ Fabrice

175 DIRECT ENERGIE 88h 55′ 55» + 02h 34′ 15»
61. LUX

GASTAUER Ben

45 AG2R LA MONDIALE 89h 02′ 45» + 02h 41′ 05»
62. KAZ

LUTSENKO Alexey

26 ASTANA PRO TEAM 89h 03′ 32» + 02h 41′ 52»
63. FRA

ROUX Anthony

127 FDJ 89h 05′ 31» + 02h 43′ 51»
64. SUI

ELMIGER Martin

74 IAM CYCLING 89h 05′ 41» + 02h 44′ 01»
65. AUT

KONRAD Patrick

137 BORA-ARGON 18 89h 08′ 12» + 02h 46′ 32»
66. GER

GESCHKE Simon

115 TEAM GIANT-ALPECIN 89h 09′ 12» + 02h 47′ 32»
67. ESP

LOSADA Alberto

145 TEAM KATUSHA 89h 09′ 42» + 02h 48′ 02»
68. FRA

GAUTIER Cyril

46 AG2R LA MONDIALE 89h 11′ 29» + 02h 49′ 49»
69. COL

ANACONA GOMEZ Winner Andrew

13 MOVISTAR TEAM 89h 12′ 03» + 02h 50′ 23»
70. FRA

FEILLU Brice

214 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 89h 12′ 29» + 02h 50′ 49»
71. FRA

GALLOPIN Tony

165 LOTTO SOUDAL 89h 13′ 03» + 02h 51′ 23»
72. ESP

PLAZA MOLINA Ruben

208 ORICA-BIKEEXCHANGE 89h 14′ 50» + 02h 53′ 10»
73. NED

TEN DAM Laurens

118 TEAM GIANT-ALPECIN 89h 15′ 02» + 02h 53′ 22»
74. ITA

TIRALONGO Paolo

29 ASTANA PRO TEAM 89h 19′ 52» + 02h 58′ 12»
75. FRA

VOECKLER Thomas

179 DIRECT ENERGIE 89h 20′ 06» + 02h 58′ 26»
76. FRA

COPPEL Jérôme

73 IAM CYCLING 89h 20′ 28» + 02h 58′ 48»
77. SUI

SCHÄR Michael

97 BMC RACING TEAM 89h 22′ 34» + 03h 00′ 54»
78. DEN

VALGREN ANDERSEN Michael

39 TINKOFF 89h 23′ 02» + 03h 01′ 22»
79. FRA

VICHOT Arthur

129 FDJ 89h 23′ 50» + 03h 02′ 10»
80. FRA

SICARD Romain

177 DIRECT ENERGIE 89h 25′ 50» + 03h 04′ 10»
81. POR

OLIVEIRA Nelson

19 MOVISTAR TEAM 89h 26′ 33» + 03h 04′ 53»
82. NED

SLAGTER Tom Jelte

88 CANNONDALE DRAPAC TEAM 89h 30′ 59» + 03h 09′ 19»
83. BEL

NAESEN Oliver

78 IAM CYCLING 89h 33′ 08» + 03h 11′ 28»
84. DEN

SORENSEN Chris Anker

218 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 89h 34′ 32» + 03h 12′ 52»
85. ERI

TEKLEHAIMANOT Daniel

109 TEAM DIMENSION DATA 89h 35′ 47» + 03h 14′ 07»
86. UKR

GRIVKO Andriy

24 ASTANA PRO TEAM 89h 36′ 11» + 03h 14′ 31»
87. FRA

JEANNESSON Arnold

195 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 89h 39′ 54» + 03h 18′ 14»
88. CZE

BARTA Jan

133 BORA-ARGON 18 89h 41′ 24» + 03h 19′ 44»
89. GER

BURGHARDT Marcus

93 BMC RACING TEAM 89h 42′ 02» + 03h 20′ 22»
90. FRA

DELAPLACE Anthony

213 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 89h 42′ 49» + 03h 21′ 09»
91. NED

VAN BAARLE Dylan

89 CANNONDALE DRAPAC TEAM 89h 44′ 55» + 03h 23′ 15»
92. ETH

GRMAY Tsgabu Gebremaryam

156 LAMPRE – MERIDA 89h 44′ 57» + 03h 23′ 17»
93. FRA

PERICHON Pierre-Luc

217 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 89h 46′ 16» + 03h 24′ 36»
94. NED

LINDEMAN Bert Jan

54 TEAM LOTTO NL – JUMBO 89h 47′ 59» + 03h 26′ 19»
95. FRA

ROY Jérémy

128 FDJ 89h 48′ 55» + 03h 27′ 15»
96. SVK

SAGAN Peter

32 TINKOFF 89h 48′ 55» + 03h 27′ 15»
97. SUI

HOLLENSTEIN Reto

76 IAM CYCLING 89h 50′ 13» + 03h 28′ 33»
98. GER

MARTIN Tony

185 ETIXX-QUICK STEP 89h 51′ 45» + 03h 30′ 05»
99. GER

MARTENS Paul

55 TEAM LOTTO NL – JUMBO 89h 55′ 09» + 03h 33′ 29»
100. BEL

STUYVEN Jasper

67 TREK – SEGAFREDO 89h 55′ 09» + 03h 33′ 29»
101. AUS

HANSEN Adam

166 LOTTO SOUDAL 89h 56′ 06» + 03h 34′ 26»
102. GER

VOSS Paul

139 BORA-ARGON 18 89h 58′ 05» + 03h 36′ 25»
103. SLO

PIBERNIK Luka

158 LAMPRE – MERIDA 89h 59′ 57» + 03h 38′ 17»
104. BLR

KIRYIENKA Vasili

3 TEAM SKY 90h 00′ 21» + 03h 38′ 41»
105. BEL

VANMARCKE Sep

57 TEAM LOTTO NL – JUMBO 90h 01′ 42» + 03h 40′ 02»
106. FRA

VACHON Florian

219 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 90h 01′ 49» + 03h 40′ 09»
107. FRA

EDET Nicolas

194 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 90h 04′ 22» + 03h 42′ 42»
108. CAN

DUCHESNE Antoine

173 DIRECT ENERGIE 90h 06′ 34» + 03h 44′ 54»
109. ESP

ERVITI Imanol

14 MOVISTAR TEAM 90h 08′ 22» + 03h 46′ 42»
110. NOR

BOASSON HAGEN Edvald

103 TEAM DIMENSION DATA 90h 09′ 09» + 03h 47′ 29»
111. AUS

MATTHEWS Michael

207 ORICA-BIKEEXCHANGE 90h 09′ 20» + 03h 47′ 40»
112. NED

ROOSEN Timo

56 TEAM LOTTO NL – JUMBO 90h 12′ 23» + 03h 50′ 43»
113. AUS

DURBRIDGE Luke

203 ORICA-BIKEEXCHANGE 90h 13′ 35» + 03h 51′ 55»
114. FRA

COQUARD Bryan

171 DIRECT ENERGIE 90h 13′ 37» + 03h 51′ 57»
115. BEL

VERMOTE Julien

189 ETIXX-QUICK STEP 90h 14′ 30» + 03h 52′ 50»
116. RSA

JANSE VAN RENSBURG Reinardt

106 TEAM DIMENSION DATA 90h 18′ 10» + 03h 56′ 30»
117. JPN

ARASHIRO Yukiya

152 LAMPRE – MERIDA 90h 18′ 46» + 03h 57′ 06»
118. USA

BOOKWALTER Brent

92 BMC RACING TEAM 90h 19′ 29» + 03h 57′ 49»
119. CZE

VAKOC Petr

188 ETIXX-QUICK STEP 90h 19′ 38» + 03h 57′ 58»
120. DEN

JUUL-JENSEN Christopher

206 ORICA-BIKEEXCHANGE 90h 19′ 50» + 03h 58′ 10»
121. ESP

IRIZAR Markel

63 TREK – SEGAFREDO 90h 19′ 57» + 03h 58′ 17»
122. FRA

COUSIN Jérome

193 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 90h 20′ 16» + 03h 58′ 36»
123. USA

CRADDOCK Lawson

83 CANNONDALE DRAPAC TEAM 90h 20′ 52» + 03h 59′ 12»
124. ERI

BERHANE Natnael

102 TEAM DIMENSION DATA 90h 23′ 52» + 04h 02′ 12»
125. NED

CURVERS Roy

112 TEAM GIANT-ALPECIN 90h 24′ 56» + 04h 03′ 16»
126. SUI

RAST Gregory

64 TREK – SEGAFREDO 90h 25′ 24» + 04h 03′ 44»
127. BEL

ROELANDTS Jurgen

168 LOTTO SOUDAL 90h 27′ 02» + 04h 05′ 22»
128. FRA

BONNET William

122 FDJ 90h 27′ 58» + 04h 06′ 18»
129. ITA

BENEDETTI Cesare

134 BORA-ARGON 18 90h 28′ 03» + 04h 06′ 23»
130. ESP

VICIOSO Angel

148 TEAM KATUSHA 90h 29′ 47» + 04h 08′ 07»
131. FRA

DUMOULIN Samuel

44 AG2R LA MONDIALE 90h 29′ 48» + 04h 08′ 08»
132. USA

HOWES Alex

84 CANNONDALE DRAPAC TEAM 90h 30′ 02» + 04h 08′ 22»
133. SUI

ALBASINI Michael

202 ORICA-BIKEEXCHANGE 90h 30′ 44» + 04h 09′ 04»
134. GER

GREIPEL André

161 LOTTO SOUDAL 90h 30′ 57» + 04h 09′ 17»
135. LTU

NAVARDAUSKAS Ramunas

87 CANNONDALE DRAPAC TEAM 90h 31′ 20» + 04h 09′ 40»
136. AUS

HAYMAN Mathew

204 ORICA-BIKEEXCHANGE 90h 32′ 13» + 04h 10′ 33»
137. ITA

BONO Matteo

153 LAMPRE – MERIDA 90h 34′ 33» + 04h 12′ 53»
138. FRA

LEMOINE Cyril

197 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 90h 35′ 29» + 04h 13′ 49»
139. NOR

ENGER Sondre Holst

75 IAM CYCLING 90h 36′ 28» + 04h 14′ 48»
140. BEL

WYNANTS Maarten

59 TEAM LOTTO NL – JUMBO 90h 38′ 33» + 04h 16′ 53»
141. BEL

KEISSE Iljo

183 ETIXX-QUICK STEP 90h 38′ 37» + 04h 16′ 57»
142. GBR

CUMMINGS Stephen

104 TEAM DIMENSION DATA 90h 38′ 43» + 04h 17′ 03»
143. FRA

SOUPE GEOFFREY

199 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 90h 39′ 55» + 04h 18′ 15»
144. NED

SINKELDAM Ramon

117 TEAM GIANT-ALPECIN 90h 43′ 21» + 04h 21′ 41»
145. ARG

RICHEZE Ariel Maximiliano

186 ETIXX-QUICK STEP 90h 43′ 42» + 04h 22′ 02»
146. ITA

TOSATTO Matteo

38 TINKOFF 90h 43′ 45» + 04h 22′ 05»
147. FRA

FONSECA Armindo

215 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 90h 44′ 41» + 04h 23′ 01»
148. FRA

GOUGEARD Alexis

47 AG2R LA MONDIALE 90h 45′ 22» + 04h 23′ 42»
149. GER

DEGENKOLB John

113 TEAM GIANT-ALPECIN 90h 46′ 04» + 04h 24′ 24»
150. NOR

KRISTOFF Alexander

144 TEAM KATUSHA 90h 46′ 08» + 04h 24′ 28»
151. ITA

SABATINI Fabio

187 ETIXX-QUICK STEP 90h 48′ 19» + 04h 26′ 39»
152. GBR

ROWE Luke

7 TEAM SKY 90h 49′ 29» + 04h 27′ 49»
153. SLO

KOREN Kristijan

85 CANNONDALE DRAPAC TEAM 90h 49′ 41» + 04h 28′ 01»
154. NED

TIMMER Albert

119 TEAM GIANT-ALPECIN 90h 49′ 51» + 04h 28′ 11»
155. GER

SCHILLINGER Andreas

138 BORA-ARGON 18 90h 50′ 13» + 04h 28′ 33»
156. NZL

HENDERSON Gregory

167 LOTTO SOUDAL 90h 51′ 02» + 04h 29′ 22»
157. ITA

GATTO Oscar

34 TINKOFF 90h 51′ 18» + 04h 29′ 38»
158. FRA

LAPORTE Christophe

196 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 90h 51′ 27» + 04h 29′ 47»
159. FRA

GENE Yohann

174 DIRECT ENERGIE 90h 51′ 42» + 04h 30′ 02»
160. POL

BODNAR Maciej

33 TINKOFF 90h 52′ 10» + 04h 30′ 30»
161. NED

GROENEWEGEN Dylan

53 TEAM LOTTO NL – JUMBO 90h 52′ 14» + 04h 30′ 34»
162. NOR

BREEN Vegard

212 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 90h 52′ 50» + 04h 31′ 10»
163. GBR

STANNARD Ian

8 TEAM SKY 90h 53′ 14» + 04h 31′ 34»
164. AUT

HALLER Marco

143 TEAM KATUSHA 90h 53′ 20» + 04h 31′ 40»
165. GER

WAGNER Robert

58 TEAM LOTTO NL – JUMBO 90h 53′ 49» + 04h 32′ 09»
166. FRA

PETIT Adrien

176 DIRECT ENERGIE 90h 54′ 05» + 04h 32′ 25»
167. ITA

GUARNIERI Jacopo

142 TEAM KATUSHA 90h 56′ 25» + 04h 34′ 45»
168. GER

KITTEL Marcel

181 ETIXX-QUICK STEP 90h 56′ 46» + 04h 35′ 06»
169. ITA

CIMOLAI Davide

154 LAMPRE – MERIDA 91h 01′ 17» + 04h 39′ 37»
170. GER

SIEBERG Marcel

169 LOTTO SOUDAL 91h 02′ 04» + 04h 40′ 24»
171. GBR

MC LAY DANIEL

216 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 91h 11′ 54» + 04h 50′ 14»
172. AUT

EISEL Bernhard

105 TEAM DIMENSION DATA 91h 12′ 47» + 04h 51′ 07»
173. AUS

HOWARD Leigh

77 IAM CYCLING 91h 16′ 53» + 04h 55′ 13»
174. DEN

BAK Lars Ytting

162 LOTTO SOUDAL 91h 22′ 58» + 05h 01′ 18»
175. IRL

BENNETT Sam

135 BORA-ARGON 18 91h 38′ 54» + 05h 17′ 14′

 

Δείτε επίσης

Η μεγαλύτερη βάση δεδομένων για το ποδήλατο στο Λονδίνο

Το Λονδίνο δημιούργησε τη μεγαλύτερη βάση δεδομένων για το ποδήλατο στον κόσμο Τη μεγαλύτερη βάση ...

πετάλια SPD

Τα νέα υβριδικά SPD πετάλια της Look: GEO Trekking Vision

SPD Πολυχρηστικά και πρακτικά! Όλο και περισσότεροι επιλέγουν να χρησιμοποιούν SPD πετάλια για λόγους που ...

Για τα e-scooters οι αριθμοί «μίλησαν» στο Σικάγο

Με τα e-scooters ήδη οι κάτοικοι του Σικάγου έχουν κάνει  675.000 βόλτες. Ο Οκτώβριος ήταν ο τελευταίος μήνας της  τετράμηνης δοκιμής και οι αριθμοί αποκαλύπτουν μία μεγάλη ζήτηση για τα e-scooters.

Αφήστε μια απάντηση

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!

Pin It on Pinterest