Home | Αρχική | Tour de France 2016: η γενική κατάταξη
Tour de France 2016 - 04/07/2016 - Etape 3 - Granville/ Angers (223,5 km) - Ο SAGAN (TINKOFF) φοράει την κίτρινη φανέλα με τις ρίγες του ουράνιου τόξου - ειδική παραγγελία για κείνον! © ASO/A.Broadway

Tour de France 2016: η γενική κατάταξη

Όλα δείχνουν πως ο φετινός Γύρος Γαλλίας θα χαρακτηριστεί από τις ανατροπές του.

Ο αγώνας είναι σκληρός όπως πάντα, στο peloton επικρατεί αρκετός εκνευρισμός, πρόκειται για μια δύσκολη συγκυρία καθώς δύο ομάδες διακόπτουν και αρκετά «μεγάλα ονόματα» μένουν… άνεργα, με αποτέλεσμα όλοι να θέλουν να αποδείξουν πόσο πολύτιμοι παίκτες είναι.

Tour de France 2016 - 05/07/2016 - Etape 4 - Saumur/ Limoges (237.5 km)
Tour de France 2016 – 05/07/2016 – Etape 4 – Saumur/ Limoges (237.5 km)

Στην πρώτη θέση της γενικής κατάταξης βρίσκεται ο Παγκόσμιος Πρωταθλητής Peter Sagan – ο άνθρωπος με τις δύο φανέλες, ουράνιο τόξο και κίτρινη ταυτόχρονα – ενώ ο Valverde βρίσκεται στην 3η θέση και ο Froome στην 5η με 18 δευτερόλεπτα διαφορά.

Οι Quintana και Aru έχουν επίσης τους ίδιους χρόνους ενώ ο Nibali βρίσκεται στα 29 δευτερόλεπτα πίσω από τον Sagan. Μόνο ο Contador έχει πλέον μείνει 1 και 06» πίσω, στην 54η θέση.

Η γενική κατάταξη ύστερα από ότο 4ο ετάπ:

1. SVKSAGAN Peter 32 TINKOFF 20h 03′ 02»
2. FRAALAPHILIPPE Julian 182 ETIXX-QUICK STEP 20h 03′ 14» + 00′ 12»
3. ESPVALVERDE Alejandro 12 MOVISTAR TEAM 20h 03′ 16» + 00′ 14»
4. FRABARGUIL WARREN 111 TEAM GIANT-ALPECIN 20h 03′ 20» + 00′ 18»
5. GBRFROOME Christopher 1 TEAM SKY 20h 03′ 20» + 00′ 18»
6. CZEKREUZIGER Roman 36 TINKOFF 20h 03′ 20» + 00′ 18»
7. COLQUINTANA Nairo 11 MOVISTAR TEAM 20h 03′ 20» + 00′ 18»
8. ITAARU Fabio 21 ASTANA PRO TEAM 20h 03′ 20» + 00′ 18»
9. AUSMATTHEWS Michael 207 ORICA-BIKEEXCHANGE 20h 03′ 20» + 00′ 18»
10. FRAROLLAND Pierre 81 CANNONDALE DRAPAC TEAM 20h 03′ 20» + 00′ 18»
11. FRAGALLOPIN Tony 165 LOTTO SOUDAL 20h 03′ 20» + 00′ 18»
12. AUSGERRANS Simon 201 ORICA-BIKEEXCHANGE 20h 03′ 20» + 00′ 18»
13. IRLMARTIN Daniel 184 ETIXX-QUICK STEP 20h 03′ 20» + 00′ 18»
14. NEDKELDERMAN Wilco 51 TEAM LOTTO NL – JUMBO 20h 03′ 20» + 00′ 18»
15. USAVAN GARDEREN Tejay 99 BMC RACING TEAM 20h 03′ 20» + 00′ 18»
16. BELVAN DEN BROECK Jurgen 147 TEAM KATUSHA 20h 03′ 20» + 00′ 18»
17. PORFARIA DA COSTA Rui Alberto 151 LAMPRE – MERIDA 20h 03′ 20» + 00′ 18»
18. FRABARDET Romain 41 AG2R LA MONDIALE 20h 03′ 20» + 00′ 18»
19. GBRYATES Adam 209 ORICA-BIKEEXCHANGE 20h 03′ 20» + 00′ 18»
20. BELVAN AVERMAET Greg 98 BMC RACING TEAM 20h 03′ 20» + 00′ 18»
21. NEDDUMOULIN Tom 114 TEAM GIANT-ALPECIN 20h 03′ 20» + 00′ 18»
22. NEDMOLLEMA Bauke 61 TREK – SEGAFREDO 20h 03′ 20» + 00′ 18»
23. COLHENAO Sergio Luis 2 TEAM SKY 20h 03′ 20» + 00′ 18»
24. FRAVICHOT Arthur 129 FDJ 20h 03′ 20» + 00′ 18»
25. ESPLANDA Mikel 4 TEAM SKY 20h 03′ 20» + 00′ 18»
26. ESPRODRIGUEZ OLIVER Joaquin 141 TEAM KATUSHA 20h 03′ 20» + 00′ 18»
27. SUIFRANK Mathias 71 IAM CYCLING 20h 03′ 30» + 00′ 28»
28. ITANIBALI Vincenzo 22 ASTANA PRO TEAM 20h 03′ 31» + 00′ 29»
29. COLPANTANO Jarlinson 79 IAM CYCLING 20h 03′ 31» + 00′ 29»
30. RSAMEINTJES Louis 157 LAMPRE – MERIDA 20h 03′ 31» + 00′ 29»
31. FRAPINOT Thibaut 121 FDJ 20h 03′ 31» + 00′ 29»
32. SUIREICHENBACH Sébastien 126 FDJ 20h 03′ 31» + 00′ 29»
33. ESPSANCHEZ GIL Luis-Leon 28 ASTANA PRO TEAM 20h 03′ 35» + 00′ 33»
34. FRAVUILLERMOZ Alexis 49 AG2R LA MONDIALE 20h 03′ 35» + 00′ 33»
35. USACRADDOCK Lawson 83 CANNONDALE DRAPAC TEAM 20h 03′ 37» + 00′ 35»
36. ARGSEPULVEDA Eduardo 211 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 20h 03′ 37» + 00′ 35»
37. BELPAUWELS Serge 107 TEAM DIMENSION DATA 20h 03′ 37» + 00′ 35»
38. AUTKONRAD Patrick 137 BORA-ARGON 18 20h 03′ 37» + 00′ 35»
39. GERBUCHMANN Emanuel 131 BORA-ARGON 18 20h 03′ 37» + 00′ 35»
40. FRASICARD Romain 177 DIRECT ENERGIE 20h 03′ 37» + 00′ 35»
41. ESTKANGERT Tanel 25 ASTANA PRO TEAM 20h 03′ 37» + 00′ 35»
42. ESPZUBELDIA Haimar 69 TREK – SEGAFREDO 20h 03′ 37» + 00′ 35»
43. FRAGAUTIER Cyril 46 AG2R LA MONDIALE 20h 03′ 41» + 00′ 39»
44. GBRTHOMAS Geraint 9 TEAM SKY 20h 03′ 44» + 00′ 42»
45. FRAJEANNESSON Arnold 195 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 20h 03′ 46» + 00′ 44»
46. BELBAKELANTS Jan 42 AG2R LA MONDIALE 20h 03′ 55» + 00′ 53»
47. SLOPOLANC Jan 159 LAMPRE – MERIDA 20h 03′ 55» + 00′ 53»
48. SUIMORABITO Steve 124 FDJ 20h 03′ 55» + 00′ 53»
49. ESPLOSADA Alberto 145 TEAM KATUSHA 20h 03′ 55» + 00′ 53»
50. FRADUMOULIN Samuel 44 AG2R LA MONDIALE 20h 04′ 01» + 00′ 59»
51. FRAFEILLU Brice 214 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 20h 04′ 01» + 00′ 59»
52. FRAJEANDESBOZ Fabrice 175 DIRECT ENERGIE 20h 04′ 01» + 00′ 59»
53. FRACHEREL Mikael 43 AG2R LA MONDIALE 20h 04′ 08» + 01′ 06»
54. ESPCONTADOR Alberto 31 TINKOFF 20h 04′ 08» + 01′ 06»
55. NEDTEN DAM Laurens 118 TEAM GIANT-ALPECIN 20h 04′ 08» + 01′ 06»
56. FRACOQUARD Bryan 171 DIRECT ENERGIE 20h 04′ 17» + 01′ 15»
57. FRACHAVANEL Sylvain 172 DIRECT ENERGIE 20h 04′ 27» + 01′ 25»
58. AUTPREIDLER Georg 116 TEAM GIANT-ALPECIN 20h 04′ 33» + 01′ 31»
59. GERGESCHKE Simon 115 TEAM GIANT-ALPECIN 20h 04′ 33» + 01′ 31»
60. BELSTUYVEN Jasper 67 TREK – SEGAFREDO 20h 04′ 38» + 01′ 36»
61. ESPMATE MARDONES Luis Angel 198 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 20h 04′ 38» + 01′ 36»
62. ARGRICHEZE Ariel Maximiliano 186 ETIXX-QUICK STEP 20h 04′ 39» + 01′ 37»
63. NORENGER Sondre Holst 75 IAM CYCLING 20h 04′ 42» + 01′ 40»
64. NORBOASSON HAGEN Edvald 103 TEAM DIMENSION DATA 20h 04′ 42» + 01′ 40»
65. GBRCAVENDISH Mark 101 TEAM DIMENSION DATA 20h 04′ 45» + 01′ 43»
66. ESPMORENO FERNANDEZ Daniel 18 MOVISTAR TEAM 20h 04′ 54» + 01′ 52»
67. BELTHEUNS Edward 68 TREK – SEGAFREDO 20h 04′ 59» + 01′ 57»
68. SLOPIBERNIK Luka 158 LAMPRE – MERIDA 20h 04′ 59» + 01′ 57»
69. FRAROUX Anthony 127 FDJ 20h 04′ 59» + 01′ 57»
70. USASTETINA Peter 66 TREK – SEGAFREDO 20h 05′ 00» + 01′ 58»
71. AUSPORTE Richie 91 BMC RACING TEAM 20h 05′ 05» + 02′ 03»
72. SUIHOLLENSTEIN Reto 76 IAM CYCLING 20h 05′ 05» + 02′ 03»
73. ITAPOZZOVIVO Domenico 48 AG2R LA MONDIALE 20h 05′ 05» + 02′ 03»
74. LUXGASTAUER Ben 45 AG2R LA MONDIALE 20h 05′ 05» + 02′ 03»
75. LUXSCHLECK Frank 65 TREK – SEGAFREDO 20h 05′ 09» + 02′ 07»
76. ITACARUSO Damiano 94 BMC RACING TEAM 20h 05′ 30» + 02′ 28»
77. BELVANMARCKE Sep 57 TEAM LOTTO NL – JUMBO 20h 05′ 33» + 02′ 31»
78. RUSZAKARIN Ilnur 149 TEAM KATUSHA 20h 05′ 34» + 02′ 32»
79. CROKISERLOVSKI Robert 35 TINKOFF 20h 05′ 41» + 02′ 39»
80. NEDCLEMENT Stef 72 IAM CYCLING 20h 05′ 44» + 02′ 42»
81. ESPNIEVE Mikel 5 TEAM SKY 20h 05′ 50» + 02′ 48»
82. BELNAESEN Oliver 78 IAM CYCLING 20h 06′ 10» + 03′ 08»
83. SUIRAST Gregory 64 TREK – SEGAFREDO 20h 06′ 12» + 03′ 10»
84. DENBRESCHEL Matti 82 CANNONDALE DRAPAC TEAM 20h 06′ 12» + 03′ 10»
85. FRABONNET William 122 FDJ 20h 06′ 12» + 03′ 10»
86. ESPIZAGUIRRE Gorka 16 MOVISTAR TEAM 20h 06′ 12» + 03′ 10»
87. NEDSLAGTER Tom Jelte 88 CANNONDALE DRAPAC TEAM 20h 06′ 27» + 03′ 25»
88. FRALAPORTE Christophe 196 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 20h 06′ 33» + 03′ 31»
89. BELROELANDTS Jurgen 168 LOTTO SOUDAL 20h 06′ 40» + 03′ 38»
90. SUICANCELLARA Fabian 62 TREK – SEGAFREDO 20h 07′ 05» + 04′ 03»
91. AUSHAYMAN Mathew 204 ORICA-BIKEEXCHANGE 20h 07′ 11» + 04′ 09»
92. GERMARTENS Paul 55 TEAM LOTTO NL – JUMBO 20h 07′ 11» + 04′ 09»
93. RSAJANSE VAN RENSBURG Reinardt 106 TEAM DIMENSION DATA 20h 07′ 13» + 04′ 11»
94. UKRGRIVKO Andriy 24 ASTANA PRO TEAM 20h 07′ 22» + 04′ 20»
95. LTUNAVARDAUSKAS Ramunas 87 CANNONDALE DRAPAC TEAM 20h 07′ 23» + 04′ 21»
96. FRASOUPE GEOFFREY 199 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 20h 07′ 36» + 04′ 34»
97. NEDLANGEVELD Sebastian 86 CANNONDALE DRAPAC TEAM 20h 07′ 38» + 04′ 36»
98. SUIALBASINI Michael 202 ORICA-BIKEEXCHANGE 20h 07′ 39» + 04′ 37»
99. FRAFONSECA Armindo 215 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 20h 08′ 01» + 04′ 59»
100. RSAIMPEY Daryl 205 ORICA-BIKEEXCHANGE 20h 08′ 01» + 04′ 59»
101. NORKRISTOFF Alexander 144 TEAM KATUSHA 20h 08′ 06» + 05′ 04»
102. ESPIRIZAR Markel 63 TREK – SEGAFREDO 20h 08′ 14» + 05′ 12»
103. ITATIRALONGO Paolo 29 ASTANA PRO TEAM 20h 08′ 17» + 05′ 15»
104. DENVALGREN ANDERSEN Michael 39 TINKOFF 20h 08′ 22» + 05′ 20»
105. GERBURGHARDT Marcus 93 BMC RACING TEAM 20h 08′ 27» + 05′ 25»
106. FRALADAGNOUS Matthieu 123 FDJ 20h 08′ 33» + 05′ 31»
107. ESPHERRADA Jesús 15 MOVISTAR TEAM 20h 08′ 38» + 05′ 36»
108. BELDEBUSSCHERE Jens 164 LOTTO SOUDAL 20h 08′ 48» + 05′ 46»
109. NEDCURVERS Roy 112 TEAM GIANT-ALPECIN 20h 08′ 52» + 05′ 50»
110. NEDLINDEMAN Bert Jan 54 TEAM LOTTO NL – JUMBO 20h 08′ 56» + 05′ 54»
111. FRADELAPLACE Anthony 213 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 20h 09′ 09» + 06′ 07»
112. FRAMOINARD Amaël 96 BMC RACING TEAM 20h 09′ 09» + 06′ 07»
113. FRACOPPEL Jérôme 73 IAM CYCLING 20h 09′ 09» + 06′ 07»
114. SUISCHÄR Michael 97 BMC RACING TEAM 20h 09′ 16» + 06′ 14»
115. ESPIZAGUIRRE Ion 17 MOVISTAR TEAM 20h 09′ 20» + 06′ 18»
116. FRAPERICHON Pierre-Luc 217 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 20h 09′ 25» + 06′ 23»
117. BLRKIRYIENKA Vasili 3 TEAM SKY 20h 09′ 34» + 06′ 32»
118. GERMARTIN Tony 185 ETIXX-QUICK STEP 20h 09′ 48» + 06′ 46»
119. GERKITTEL Marcel 181 ETIXX-QUICK STEP 20h 09′ 55» + 06′ 53»
120. FRATULIK ANGÉLO 178 DIRECT ENERGIE 20h 09′ 56» + 06′ 54»
121. GBRMC LAY DANIEL 216 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 20h 10′ 11» + 07′ 09»
122. GERDEGENKOLB John 113 TEAM GIANT-ALPECIN 20h 10′ 11» + 07′ 09»
123. ITAGATTO Oscar 34 TINKOFF 20h 10′ 11» + 07′ 09»
124. NEDSINKELDAM Ramon 117 TEAM GIANT-ALPECIN 20h 10′ 11» + 07′ 09»
125. DENSORENSEN Chris Anker 218 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 20h 10′ 11» + 07′ 09»
126. CANDUCHESNE Antoine 173 DIRECT ENERGIE 20h 10′ 11» + 07′ 09»
127. ITASABATINI Fabio 187 ETIXX-QUICK STEP 20h 10′ 36» + 07′ 34»
128. FRAEDET Nicolas 194 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 20h 10′ 40» + 07′ 38»
129. POLHUZARSKI Bartosz 136 BORA-ARGON 18 20h 10′ 42» + 07′ 40»
130. AUSDURBRIDGE Luke 203 ORICA-BIKEEXCHANGE 20h 10′ 47» + 07′ 45»
131. ITATOSATTO Matteo 38 TINKOFF 20h 10′ 48» + 07′ 46»
132. FRALEMOINE Cyril 197 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 20h 10′ 53» + 07′ 51»
133. JPNARASHIRO Yukiya 152 LAMPRE – MERIDA 20h 11′ 03» + 08′ 01»
134. CRODURASEK Kristijan 155 LAMPRE – MERIDA 20h 11′ 03» + 08′ 01»
135. AUSRENSHAW Mark 108 TEAM DIMENSION DATA 20h 11′ 25» + 08′ 23»
136. GERGREIPEL André 161 LOTTO SOUDAL 20h 11′ 29» + 08′ 27»
137. NEDGROENEWEGEN Dylan 53 TEAM LOTTO NL – JUMBO 20h 11′ 35» + 08′ 33»
138. ITACIMOLAI Davide 154 LAMPRE – MERIDA 20h 11′ 35» + 08′ 33»
139. SUIELMIGER Martin 74 IAM CYCLING 20h 11′ 35» + 08′ 33»
140. ITAROSA Diego 27 ASTANA PRO TEAM 20h 11′ 35» + 08′ 33»
141. SLOKOREN Kristijan 85 CANNONDALE DRAPAC TEAM 20h 11′ 44» + 08′ 42»
142. FRAROY Jérémy 128 FDJ 20h 11′ 44» + 08′ 42»
143. CZEBARTA Jan 133 BORA-ARGON 18 20h 11′ 44» + 08′ 42»
144. ITAGUARNIERI Jacopo 142 TEAM KATUSHA 20h 12′ 12» + 09′ 10»
145. GERVOSS Paul 139 BORA-ARGON 18 20h 12′ 13» + 09′ 11»
146. AUSHANSEN Adam 166 LOTTO SOUDAL 20h 12′ 20» + 09′ 18»
147. NZLHENDERSON Gregory 167 LOTTO SOUDAL 20h 12′ 27» + 09′ 25»
148. ETHGRMAY Tsgabu Gebremaryam 156 LAMPRE – MERIDA 20h 12′ 28» + 09′ 26»
149. SLOBOZIC Borut 192 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 20h 12′ 28» + 09′ 26»
150. CZEVAKOC Petr 188 ETIXX-QUICK STEP 20h 12′ 31» + 09′ 29»
151. FRAGENE Yohann 174 DIRECT ENERGIE 20h 12′ 34» + 09′ 32»
152. NORBREEN Vegard 212 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 20h 12′ 35» + 09′ 33»
153. POROLIVEIRA Nelson 19 MOVISTAR TEAM 20h 12′ 40» + 09′ 38»
154. COLANACONA GOMEZ Winner Andrew 13 MOVISTAR TEAM 20h 13′ 01» + 09′ 59»
155. NZLBENNETT George 52 TEAM LOTTO NL – JUMBO 20h 13′ 01» + 09′ 59»
156. ERITEKLEHAIMANOT Daniel 109 TEAM DIMENSION DATA 20h 13′ 08» + 10′ 06»
157. BELKEISSE Iljo 183 ETIXX-QUICK STEP 20h 13′ 18» + 10′ 16»
158. NEDPOELS Wouter 6 TEAM SKY 20h 13′ 19» + 10′ 17»
159. FRAVACHON Florian 219 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 20h 13′ 25» + 10′ 23»
160. GBRROWE Luke 7 TEAM SKY 20h 13′ 39» + 10′ 37»
161. FRACOUSIN Jérome 193 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 20h 13′ 47» + 10′ 45»
162. BELWYNANTS Maarten 59 TEAM LOTTO NL – JUMBO 20h 13′ 51» + 10′ 49»
163. GERSIEBERG Marcel 169 LOTTO SOUDAL 20h 13′ 57» + 10′ 55»
164. GBRSTANNARD Ian 8 TEAM SKY 20h 14′ 00» + 10′ 58»
165. FRAPETIT Adrien 176 DIRECT ENERGIE 20h 14′ 12» + 11′ 10»
166. NEDTIMMER Albert 119 TEAM GIANT-ALPECIN 20h 14′ 24» + 11′ 22»
167. DENFUGLSANG Jakob 23 ASTANA PRO TEAM 20h 14′ 26» + 11′ 24»
168. NEDROOSEN Timo 56 TEAM LOTTO NL – JUMBO 20h 14′ 44» + 11′ 42»
169. ITABONO Matteo 153 LAMPRE – MERIDA 20h 15′ 14» + 12′ 12»
170. ESPNAVARRO Daniel 191 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 20h 15′ 51» + 12′ 49»
171. ESPPLAZA MOLINA Ruben 208 ORICA-BIKEEXCHANGE 20h 15′ 58» + 12′ 56»
172. GERWAGNER Robert 58 TEAM LOTTO NL – JUMBO 20h 16′ 10» + 13′ 08»
173. POLBODNAR Maciej 33 TINKOFF 20h 16′ 39» + 13′ 37»
174. AUTHALLER Marco 143 TEAM KATUSHA 20h 17′ 13» + 14′ 11»
175. AUTEISEL Bernhard 105 TEAM DIMENSION DATA 20h 17′ 15» + 14′ 13»
176. GERSCHILLINGER Andreas 138 BORA-ARGON 18 20h 17′ 39» + 14′ 37»
177. ESPVICIOSO Angel 148 TEAM KATUSHA 20h 17′ 40» + 14′ 38»
178. AUSDENNIS Rohan 95 BMC RACING TEAM 20h 17′ 45» + 14′ 43»
179. FRAPINEAU Cedric 125 FDJ 20h 18′ 01» + 14′ 59»
180. ESPERVITI Imanol 14 MOVISTAR TEAM 20h 18′ 03» + 15′ 01»
181. KAZLUTSENKO Alexey 26 ASTANA PRO TEAM 20h 18′ 03» + 15′ 01»
182. NEDVAN BAARLE Dylan 89 CANNONDALE DRAPAC TEAM 20h 18′ 11» + 15′ 09»
183. NZLARCHBOLD Shane 132 BORA-ARGON 18 20h 18′ 32» + 15′ 30»
184. USABOOKWALTER Brent 92 BMC RACING TEAM 20h 18′ 32» + 15′ 30»
185. BELDE GENDT Thomas 163 LOTTO SOUDAL 20h 18′ 34» + 15′ 32»
186. ITABENEDETTI Cesare 134 BORA-ARGON 18 20h 18′ 38» + 15′ 36»
187. DENJUUL-JENSEN Christopher 206 ORICA-BIKEEXCHANGE 20h 19′ 23» + 16′ 21»
188. AUSHOWARD Leigh 77 IAM CYCLING 20h 19′ 25» + 16′ 23»
189. FRAVOECKLER Thomas 179 DIRECT ENERGIE 20h 19′ 36» + 16′ 34»
190. USAHOWES Alex 84 CANNONDALE DRAPAC TEAM 20h 20′ 10» + 17′ 08»
191. GBRCUMMINGS Stephen 104 TEAM DIMENSION DATA 20h 20′ 10» + 17′ 08»
192. FRAGOUGEARD Alexis 47 AG2R LA MONDIALE 20h 20′ 34» + 17′ 32»
193. ERIBERHANE Natnael 102 TEAM DIMENSION DATA 20h 20′ 34» + 17′ 32»
194. POLMAJKA Rafal 37 TINKOFF 20h 20′ 53» + 17′ 51»
195. BELVERMOTE Julien 189 ETIXX-QUICK STEP 20h 22′ 14» + 19′ 12»
196. DENBAK Lars Ytting 162 LOTTO SOUDAL 20h 26′ 50» + 23′ 48»
197. IRLBENNETT Sam 135 BORA-ARGON 18 20h 30′ 45» + 27′ 43»
198. DENMORKOV Michael 146 TEAM KATUSHA 20h 40′ 21» + 37′ 19»

Δείτε επίσης

Thibaut Pinot

Η γαλλική σημαία κυματίζει ξανά στο ιστορικό Tourmalet

O Thibaut Pinot νικητής του 14ου ετάπ του Γύρου Γαλλίας Το τρίτο του ετάπ κερδίζει ...

Julian Alaphilippe

O Julian Alaphilippe κυρίαρχος της ατομικής χρονομέτρησης στο 13ο ετάπ

O Julian Alaphilippe γιόρτασε τα 100 χρόνια της κίτρινης φανέλας με τον καλύτερο τρόπο, διατηρώντας ...

O Simon Yates πέτυχε την πρώτη του νίκη στο Tour de France

O Simon Yates κατάφερε να πάρει ετάπ και από τους τρεις μεγάλους αγώνες της χρονιάς ...

Αφήστε μια απάντηση

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!

Pin It on Pinterest