Home | ΝΕΑ | ΚΟΣΜΟΣ | O Chris Froome κερδίζει τον 102ο Γύρο Γαλλίας

O Chris Froome κερδίζει τον 102ο Γύρο Γαλλίας

O Chris Froome νικητής του 102ου Γύρου Γαλλίας

Ο Andre Greipel τερματίζει πρώτος στο τελικό σπριντ

Το βροχερό Παρίσι φωτίστηκε από την κίτρινη φανέλα της Team SKY

 

Εκατόν εξήντα αναβάτες ξεκίνησαν στο τελευταίο ετάπ του 102ου Γύρου Γαλλίας που οδηγούσε από την πόλη Sevres στο Παρίσι, για τον τερματισμό στα Ηλύσια Πεδία.

Tour de France 2015 - 26/07/2015 - 21ο ετάπ - Sevres / Paris - Champs Elysées - 109,5km - 4η νίκη για τον André GREIPEL (LTS) © ASO/B.Bade | mbike.gr

Η Team SKY εμφανίστηκε με τις ειδικά σχεδιασμένες από τη Rapha στολές της, σε μαύρο κίτρινο και τα ονόματα όλων των αθλητών τυπωμένα στο πίσω μέρος της φανέλας.

Εξαιτίας της βροχής, οι κριτές αποφάσισαν να υπολογίσουν το χρόνο από το πρώτο κιόλας πέρασμα στη γραμμή των Ηλύσιων Πεδίων, στο 21 χλμ.. του αγώνα αλλά οι αθλητές είχαν και πάλι να πραγματοποιήσουν τους 10 δέκα γύρους του Παρισινού σιρκουί.

Ο Andiy Grivko (Astana) κέρδισε το ενδιάμεσο σπριντ, ύστερα από το οποίο ο Sylvain Chavanel (IAM Cycling ξεκίνησε την πρώτη επίθεση, 51 χλμ. πριν τον τερματισμό και παρέμεινε μπροστά για εφτά περίπου χιλιόμετρα.

 

Ο Andre Greipel κερδίζει για 4η φορά

Το τελευταίο ετάπ του 102ου Γύρου Γαλλίας κατάφερε να πάρει ο Andre Greipel, πετυχαίνοντας τέσσερις νίκες φέτος. Ο Chris Froome αναδείχτηκε ο αδιαφιλονίκητος νικητής του Γύρου κερδίζοντας ταυτόχρονα και τη φανέλα του “Βασιλιά των Βουνών”, ο Peter Sagan κέρδισε τη μάχη των πόντων για τέταρτη συνεχή χρονιά, ο Nairo Quintana τον τίτλο του καλύτερου νέου αναβάτη, η Movistar τη γενική κατάταξη στις ομάδες και ο Romain Bardet τον τίτλο του πιο “επιθετικού αναβάτη”.

 

Απ ‘ολα είχε ο Γύρος

Μάχες, αγωνία, ανατροπές, πτώσεις κι άλλες πτώσεις… απ’ όλα είχε ο φετινός Γύρος που από το επίπεδο θεάματος που προσέφερε, σίγουρα δεν άφησε κανέναν παραπονεμένο. Πολλές φορές άλλαξαν τα δεδομένα, ο Contador δεν έδωσε ποτέ τη μάχη που όλοι περίμεναν και ο Chris Froome απέδειξε πως ήταν ο πιο δυνατός αναβάτης του Γύρου. Και η Team SKY η πιο ολοκληρωμένη ομάδα.

Κέρδισε λοιπόν ο καλύτερος στον 102ο Γύρο Γαλλίας και ήδη οι αθλητές κάνουν δηλώσεις για… τον επόμενο.

 

 

Γενική Κατάταξη ύστερα από 3360.3 χιλιόμετρα!

ΣΕΙΡΑ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΑΡ.

ΟΜΑΔΑ

ΧΡΟΝΟΙ

ΔΙΑΦΟΡΑ

 

 

 

 

 

 

1.

GBR

FROOME Christopher

31

TEAM SKY

84h 46' 14''

 

2.

COL

QUINTANA ROJAS Nairo Alexander

51

MOVISTAR TEAM

84h 47' 26''

+ 01' 12''

3.

ESP

VALVERDE BELMONTE Alejandro

59

MOVISTAR TEAM

84h 51' 39''

+ 05' 25''

4.

ITA

NIBALI Vincenzo

1

ASTANA PRO TEAM

84h 54' 50''

+ 08' 36''

5.

ESP

CONTADOR Alberto

41

TINKOFF-SAXO

84h 56' 02''

+ 09' 48''

6.

NED

GESINK Robert

131

TEAM LOTTO NL – JUMBO

84h 57' 01''

+ 10' 47''

7.

NED

MOLLEMA Bauke

141

TREK FACTORY RACING

85h 01' 28''

+ 15' 14''

8.

SUI

FRANK Mathias

181

IAM CYCLING

85h 01' 53''

+ 15' 39''

9.

FRA

BARDET Romain

12

AG2R LA MONDIALE

85h 02' 14''

+ 16' 00''

10.

FRA

ROLLAND Pierre

121

TEAM EUROPCAR

85h 03' 44''

+ 17' 30''

11.

USA

TALANSKY Andrew

161

TEAM CANNONDALE-GARMIN

85h 08' 20''

+ 22' 06''

12.

ESP

SANCHEZ Samuel

66

BMC RACING TEAM

85h 09' 04''

+ 22' 50''

13.

BEL

PAUWELS Serge

218

MTN-QHUBEKA

85h 17' 17''

+ 31' 03''

14.

FRA

BARGUIL WARREN

82

TEAM GIANT-ALPECIN

85h 17' 29''

+ 31' 15''

15.

GBR

THOMAS Geraint

39

TEAM SKY

85h 17' 53''

+ 31' 39''

16.

FRA

PINOT Thibaut

21

FDJ

85h 25' 06''

+ 38' 52''

17.

CZE

KREUZIGER Roman

44

TINKOFF-SAXO

85h 49' 05''

+ 01h 02' 51''

18.

FRA

CHEREL Mikael

14

AG2R LA MONDIALE

85h 51' 14''

+ 01h 05' 00''

19.

COL

PANTANO GOMEZ Jarlinson

188

IAM CYCLING

85h 55' 22''

+ 01h 09' 08''

20.

BEL

BAKELANTS Jan

13

AG2R LA MONDIALE

86h 02' 50''

+ 01h 16' 36''

21.

NED

KRUIJSWIJK Steven

133

TEAM LOTTO NL – JUMBO

86h 07' 41''

+ 01h 21' 27''

22.

EST

KANGERT Tanel

6

ASTANA PRO TEAM

86h 11' 12''

+ 01h 24' 58''

23.

DEN

FUGLSANG Jakob

3

ASTANA PRO TEAM

86h 11' 37''

+ 01h 25' 23''

24.

ESP

CASTROVIEJO NICOLAS Jonathan

53

MOVISTAR TEAM

86h 12' 19''

+ 01h 26' 05''

25.

CZE

BARTA Jan

192

BORA-ARGON 18

86h 13' 10''

+ 01h 26' 56''

26.

FRA

VUILLERMOZ Alexis

19

AG2R LA MONDIALE

86h 14' 43''

+ 01h 28' 29''

27.

LUX

JUNGELS Bob

147

TREK FACTORY RACING

86h 19' 35''

+ 01h 33' 21''

28.

POL

MAJKA Rafal

45

TINKOFF-SAXO

86h 21' 20''

+ 01h 35' 06''

29.

ESP

RODRIGUEZ OLIVER Joachim

91

TEAM KATUSHA

86h 22' 21''

+ 01h 36' 07''

30.

ESP

PLAZA MOLINA Ruben

156

LAMPRE – MERIDA

86h 24' 36''

+ 01h 38' 22''

31.

FRA

GALLOPIN Tony

71

LOTTO-SOUDAL

86h 26' 58''

+ 01h 40' 44''

32.

ESP

IZAGIRRE INSAUSTI Gorka

57

MOVISTAR TEAM

86h 27' 48''

+ 01h 41' 34''

33.

FRA

SICARD Romain

127

TEAM EUROPCAR

86h 37' 46''

+ 01h 51' 32''

34.

FRA

GAUTIER Cyril

123

TEAM EUROPCAR

86h 38' 05''

+ 01h 51' 51''

35.

IRL

ROCHE Nicolas

36

TEAM SKY

86h 40' 22''

+ 01h 54' 08''

36.

AUS

ROGERS Michael

46

TINKOFF-SAXO

86h 42' 27''

+ 01h 56' 13''

37.

DEN

BAK Lars

72

LOTTO-SOUDAL

86h 43' 11''

+ 01h 56' 57''

38.

GER

GESCHKE Simon

86

TEAM GIANT-ALPECIN

86h 44' 28''

+ 01h 58' 14''

39.

IRL

MARTIN Daniel

167

TEAM CANNONDALE-GARMIN

86h 49' 51''

+ 02h 03' 37''

40.

CAN

HESJEDAL Ryder

164

TEAM CANNONDALE-GARMIN

86h 50' 51''

+ 02h 04' 37''

41.

ITA

SCARPONI Michele

7

ASTANA PRO TEAM

86h 51' 17''

+ 02h 05' 03''

42.

COL

URAN URAN Rigoberto

118

ETIXX-QUICK STEP

86h 54' 34''

+ 02h 08' 20''

43.

ESP

MATE MARDONES Luis Angel

174

COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS

86h 56' 26''

+ 02h 10' 12''

44.

NED

POELS Wouter

34

TEAM SKY

86h 58' 58''

+ 02h 12' 44''

45.

FRA

VOECKLER Thomas

129

TEAM EUROPCAR

87h 00' 22''

+ 02h 14' 08''

46.

SVK

SAGAN Peter

47

TINKOFF-SAXO

87h 01' 09''

+ 02h 14' 55''

47.

POR

OLIVEIRA Nelson

155

LAMPRE – MERIDA

87h 01' 46''

+ 02h 15' 32''

48.

AUS

PORTE Richie

35

TEAM SKY

87h 02' 19''

+ 02h 16' 05''

49.

ERI

TEKLEHAIMANOT Daniel

219

MTN-QHUBEKA

87h 02' 29''

+ 02h 16' 15''

50.

GBR

YATES Adam

108

ORICA GREENEDGE

87h 02' 50''

+ 02h 16' 36''

51.

RSA

JANSE VAN RENSBURG Jacques

214

MTN-QHUBEKA

87h 04' 30''

+ 02h 18' 16''

52.

FRA

FEDRIGO Pierrick

204

BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT

87h 09' 08''

+ 02h 22' 54''

53.

ITA

CARUSO Damiano

62

BMC RACING TEAM

87h 12' 46''

+ 02h 26' 32''

54.

FRA

CHAVANEL Sylvain

183

IAM CYCLING

87h 15' 42''

+ 02h 29' 28''

55.

NED

TANKINK Bram

136

TEAM LOTTO NL – JUMBO

87h 16' 26''

+ 02h 30' 12''

56.

SUI

SCHÄR Michael

67

BMC RACING TEAM

87h 17' 27''

+ 02h 31' 13''

57.

COL

ANACONA GOMEZ Winner Andrew

52

MOVISTAR TEAM

87h 17' 28''

+ 02h 31' 14''

58.

ESP

LOSADA ALGUACIL Alberto

97

TEAM KATUSHA

87h 18' 44''

+ 02h 32' 30''

59.

NED

CLEMENT Stef

184

IAM CYCLING

87h 19' 56''

+ 02h 33' 42''

60.

SUI

WYSS Marcel

189

IAM CYCLING

87h 20' 52''

+ 02h 34' 38''

61.

FRA

PÉRAUD Jean-Christophe

11

AG2R LA MONDIALE

87h 21' 24''

+ 02h 35' 10''

62.

ESP

ZUBELDIA AGIRRE Haimar

149

TREK FACTORY RACING

87h 23' 04''

+ 02h 36' 50''

63.

SUI

WYSS Danilo

69

BMC RACING TEAM

87h 23' 31''

+ 02h 37' 17''

64.

UKR

GRIVKO Andriy

4

ASTANA PRO TEAM

87h 24' 20''

+ 02h 38' 06''

65.

ESP

HERRADA LOPEZ José

56

MOVISTAR TEAM

87h 26' 20''

+ 02h 40' 06''

66.

ESP

NAVARRO GARCIA Daniel

175

COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS

87h 29' 48''

+ 02h 43' 34''

67.

BEL

DE GENDT Thomas

73

LOTTO-SOUDAL

87h 34' 16''

+ 02h 48' 02''

68.

FRA

RIBLON Christophe

17

AG2R LA MONDIALE

87h 34' 33''

+ 02h 48' 19''

69.

SLO

KOREN Kristijan

165

TEAM CANNONDALE-GARMIN

87h 37' 58''

+ 02h 51' 44''

70.

CZE

KONIG Leopold

33

TEAM SKY

87h 39' 23''

+ 02h 53' 09''

71.

FRA

LADAGNOUS Matthieu

26

FDJ

87h 39' 36''

+ 02h 53' 22''

72.

POR

MACHADO Tiago

98

TEAM KATUSHA

87h 40' 45''

+ 02h 54' 31''

73.

NED

DE KORT Koen

84

TEAM GIANT-ALPECIN

87h 43' 19''

+ 02h 57' 05''

74.

FRA

QUEMENEUR Perrig

126

TEAM EUROPCAR

87h 43' 33''

+ 02h 57' 19''

75.

SUI

HOLLENSTEIN Reto

187

IAM CYCLING

87h 44' 44''

+ 02h 58' 30''

76.

CRO

DURASEK Kristijan

154

LAMPRE – MERIDA

87h 48' 28''

+ 03h 02' 14''

77.

NED

WESTRA Lieuwe

9

ASTANA PRO TEAM

87h 49' 23''

+ 03h 03' 09''

78.

ESP

VALLS FERRI Rafael

159

LAMPRE – MERIDA

87h 49' 25''

+ 03h 03' 11''

79.

NED

KELDERMAN Wilco

132

TEAM LOTTO NL – JUMBO

87h 50' 21''

+ 03h 04' 07''

80.

GER

MARTENS Paul

135

TEAM LOTTO NL – JUMBO

87h 51' 06''

+ 03h 04' 52''

81.

FRA

PERICHON Pierre-Luc

208

BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT

87h 52' 02''

+ 03h 05' 48''

82.

NOR

BOASSON HAGEN Edvald

211

MTN-QHUBEKA

87h 54' 16''

+ 03h 08' 02''

83.

GER

BUCHMANN Emanuel

194

BORA-ARGON 18

87h 55' 01''

+ 03h 08' 47''

84.

ERI

KUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi

216

MTN-QHUBEKA

87h 56' 50''

+ 03h 10' 36''

85.

FRA

DELAPLACE Anthony

203

BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT

87h 57' 42''

+ 03h 11' 28''

86.

GBR

CUMMINGS Stephen

212

MTN-QHUBEKA

87h 58' 37''

+ 03h 12' 23''

87.

AUT

PREIDLER Georg

87

TEAM GIANT-ALPECIN

88h 00' 28''

+ 03h 14' 14''

88.

FRA

VACHON Florian

209

BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT

88h 01' 15''

+ 03h 15' 01''

89.

GBR

YATES Simon

109

ORICA GREENEDGE

88h 02' 18''

+ 03h 16' 04''

90.

ITA

CARUSO Gianpaolo

92

TEAM KATUSHA

88h 03' 17''

+ 03h 17' 03''

91.

FRA

TULIK ANGÉLO

128

TEAM EUROPCAR

88h 04' 38''

+ 03h 18' 24''

92.

NED

TEN DAM Laurens

137

TEAM LOTTO NL – JUMBO

88h 04' 57''

+ 03h 18' 43''

93.

ESP

IRIZAR ARRANBURU Markel

146

TREK FACTORY RACING

88h 05' 58''

+ 03h 19' 44''

94.

FRA

SIMON Julien

177

COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS

88h 06' 07''

+ 03h 19' 53''

95.

POL

GOLAS Michal

113

ETIXX-QUICK STEP

88h 07' 31''

+ 03h 21' 17''

96.

RSA

JANSE VAN RENSBURG Reinardt

215

MTN-QHUBEKA

88h 07' 44''

+ 03h 21' 30''

97.

ITA

OSS Daniel

64

BMC RACING TEAM

88h 08' 28''

+ 03h 22' 14''

98.

FRA

FEILLU Brice

205

BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT

88h 09' 25''

+ 03h 23' 11''

99.

GER

VOSS Paul

199

BORA-ARGON 18

88h 11' 07''

+ 03h 24' 53''

100.

SUI

ELMIGER Martin

186

IAM CYCLING

88h 13' 01''

+ 03h 26' 47''

101.

AUS

DENNIS Rohan

63

BMC RACING TEAM

88h 13' 48''

+ 03h 27' 34''

102.

SUI

RAST Gregory

148

TREK FACTORY RACING

88h 15' 14''

+ 03h 29' 00''

103.

CZE

STYBAR Zdenek

116

ETIXX-QUICK STEP

88h 16' 27''

+ 03h 30' 13''

104.

BEL

VANMARCKE Sep

139

TEAM LOTTO NL – JUMBO

88h 17' 29''

+ 03h 31' 15''

105.

FRA

ROY Jérémy

28

FDJ

88h 18' 26''

+ 03h 32' 12''

106.

NED

CURVERS Roy

83

TEAM GIANT-ALPECIN

88h 21' 54''

+ 03h 35' 40''

107.

ITA

MALORI Adriano

58

MOVISTAR TEAM

88h 23' 42''

+ 03h 37' 28''

108.

POL

HUZARSKI Bartosz

196

BORA-ARGON 18

88h 24' 20''

+ 03h 38' 06''

109.

GER

DEGENKOLB John

81

TEAM GIANT-ALPECIN

88h 25' 57''

+ 03h 39' 43''

110.

FRA

COQUARD Bryan

122

TEAM EUROPCAR

88h 28' 50''

+ 03h 42' 36''

111.

FRA

EDET Nicolas

172

COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS

88h 28' 56''

+ 03h 42' 42''

112.

FRA

GENIEZ Alexandre

25

FDJ

88h 29' 11''

+ 03h 42' 57''

113.

FRA

VAUGRENARD Benoît

29

FDJ

88h 29' 22''

+ 03h 43' 08''

114.

AUS

HANSEN Adam

76

LOTTO-SOUDAL

88h 31' 32''

+ 03h 45' 18''

115.

ESP

ERVITI OLLO Imanol

55

MOVISTAR TEAM

88h 33' 28''

+ 03h 47' 14''

116.

BEL

VERMOTE Julien

119

ETIXX-QUICK STEP

88h 36' 46''

+ 03h 50' 32''

117.

ITA

TRENTIN Matteo

117

ETIXX-QUICK STEP

88h 37' 13''

+ 03h 50' 59''

118.

ITA

BONO Matteo

152

LAMPRE – MERIDA

88h 38' 31''

+ 03h 52' 17''

119.

FRA

FONSECA Armindo

206

BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT

88h 39' 27''

+ 03h 53' 13''

120.

ITA

QUINZIATO Manuel

65

BMC RACING TEAM

88h 39' 35''

+ 03h 53' 21''

121.

NED

VAN EMDEN Jos

138

TEAM LOTTO NL – JUMBO

88h 40' 33''

+ 03h 54' 19''

122.

COL

SERPA SANTANDER José

158

LAMPRE – MERIDA

88h 40' 39''

+ 03h 54' 25''

123.

FRA

SOUPE GEOFFREY

178

COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS

88h 41' 49''

+ 03h 55' 35''

124.

COL

ARREDONDO MORENO Julian

142

TREK FACTORY RACING

88h 43' 03''

+ 03h 56' 49''

125.

ITA

POZZATO Filippo

157

LAMPRE – MERIDA

88h 44' 34''

+ 03h 58' 20''

126.

AUT

HALLER Marco

94

TEAM KATUSHA

88h 45' 18''

+ 03h 59' 04''

127.

FRA

LAPORTE Christophe

173

COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS

88h 45' 24''

+ 03h 59' 10''

128.

GBR

STANNARD Ian

38

TEAM SKY

88h 45' 51''

+ 03h 59' 37''

129.

BEL

WELLENS Tim

79

LOTTO-SOUDAL

88h 45' 53''

+ 03h 59' 39''

130.

NOR

KRISTOFF Alexander

96

TEAM KATUSHA

88h 47' 20''

+ 04h 01' 06''

131.

KAZ

GRUZDEV Dmitriy

5

ASTANA PRO TEAM

88h 47' 26''

+ 04h 01' 12''

132.

ITA

TOSATTO Matteo

48

TINKOFF-SAXO

88h 47' 29''

+ 04h 01' 15''

133.

FRA

GERARD Arnaud

207

BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT

88h 48' 20''

+ 04h 02' 06''

134.

GER

GREIPEL André

75

LOTTO-SOUDAL

88h 49' 42''

+ 04h 03' 28''

135.

FRA

SENECHAL Florian

176

COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS

88h 50' 20''

+ 04h 04' 06''

136.

GBR

ROWE Luke

37

TEAM SKY

88h 50' 59''

+ 04h 04' 45''

137.

FRA

GENE Yohann

124

TEAM EUROPCAR

88h 51' 10''

+ 04h 04' 56''

138.

FRA

DEMARE Arnaud

24

FDJ

88h 51' 42''

+ 04h 05' 28''

139.

NED

TIMMER Albert

89

TEAM GIANT-ALPECIN

88h 51' 44''

+ 04h 05' 30''

140.

POR

PIMANTA COSTA MENDES José Joao

197

BORA-ARGON 18

88h 54' 01''

+ 04h 07' 47''

141.

FRA

BRUN Fréderic

202

BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT

88h 56' 46''

+ 04h 10' 32''

142.

GBR

CAVENDISH Mark

112

ETIXX-QUICK STEP

88h 58' 19''

+ 04h 12' 05''

143.

LTU

NAVARDAUSKAS Ramunas

168

TEAM CANNONDALE-GARMIN

89h 00' 54''

+ 04h 14' 40''

144.

NED

WEENING Pieter

107

ORICA GREENEDGE

89h 01' 34''

+ 04h 15' 20''

145.

BEL

DEBUSSCHERE Jens

74

LOTTO-SOUDAL

89h 02' 20''

+ 04h 16' 06''

146.

FRA

GAUDIN Damien

16

AG2R LA MONDIALE

89h 02' 27''

+ 04h 16' 13''

147.

NED

VAN BAARLE Dylan

169

TEAM CANNONDALE-GARMIN

89h 04' 54''

+ 04h 18' 40''

148.

BEL

DEVOLDER Stijn

144

TREK FACTORY RACING

89h 07' 45''

+ 04h 21' 31''

149.

ITA

GUARNIERI Jacopo

93

TEAM KATUSHA

89h 08' 34''

+ 04h 22' 20''

150.

GER

SIEBERG Marcel

78

LOTTO-SOUDAL

89h 11' 06''

+ 04h 24' 52''

151.

AUS

DURBRIDGE Luke

103

ORICA GREENEDGE

89h 11' 17''

+ 04h 25' 03''

152.

AUS

MATTHEWS Michael

105

ORICA GREENEDGE

89h 12' 47''

+ 04h 26' 33''

153.

NED

LEEZER Thomas

134

TEAM LOTTO NL – JUMBO

89h 13' 01''

+ 04h 26' 47''

154.

USA

FARRAR Tyler

213

MTN-QHUBEKA

89h 18' 46''

+ 04h 32' 32''

155.

ITA

CIMOLAI Davide

153

LAMPRE – MERIDA

89h 19' 35''

+ 04h 33' 21''

156.

AUT

BRÄNDLE Matthias

182

IAM CYCLING

89h 23' 50''

+ 04h 37' 36''

157.

FRA

NAULLEAU BRYAN

125

TEAM EUROPCAR

89h 26' 26''

+ 04h 40' 12''

158.

BEL

VANBILSEN KENNETH

179

COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS

89h 27' 41''

+ 04h 41' 27''

159.

CAN

TUFT Svein

106

ORICA GREENEDGE

89h 34' 22''

+ 04h 48' 08''

160.

FRA

CHAVANEL Sébastien

23

FDJ

89h 43' 13''

+ 04h 56' 59'

 

Δείτε επίσης

Giant

Πάνω από 600.000 e bikes θα πουλήσει φέτος η Giant

Το μερίδιο της αγοράς e bikes αυξάνει συνεχώς Ξεπερνούν κάθε προσδοκία οι προβλέψεις για τις ...

Eddy Merckx νοσοκομείο

O Eddy Merckx στο νοσοκομείο ύστερα από πτώση με το ποδήλατο

Στο νοσοκομείο βρίσκεται από την Κυριακή ο Eddy Merckx Ο Bέλγος θρύλος της ποδηλασίας, μεταφέρθηκε ...

Il Lombardia

O Bauke Mollema νικητής του Il Lombardia

Mια μεγάλη νίκη για τον Ολλανδό αναβάτη Με τον καλύτερο τρόπο έκλεισε την αγωνιστική χρονιά ...

Αφήστε μια απάντηση

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!

Pin It on Pinterest