Home | Αρχική | Μεταγραφές για τη νέα σεζόν

Μεταγραφές για τη νέα σεζόν

Ag2r La Mondiale

Ήρθαν: François Bidard (trainee), Romain Campistrous (trainee), Nico Denz (trainee), Florent Pereira (trainee), Cyril Gautier (από την Europcar)
Έφυγαν: Carlos Betancur (Movistar)

Astana

Ήρθαν: Eros Capecchi (Movistar), Gatis Smukulis (Katusha)
Έφυγαν: Rein Taaramae (Katusha), Mikel Landa (Team Sky), Borut Bozic (Cofidis)

BMC

Ήρθαν: Richie Porte (Team Sky), Tom Bohli (trainee), Kilian Frankiny (trainee), Floris Gerts (trainee)
Έφυγαν: Peter Stetina (Τrek)

Cannondale-Garmin

Ήρθαν: Jasper Bovenhuis (trainee), Ryan Mullen (An Post-Chain Reaction), Wouter Wippert (Drapac Pro Cycling), Michael Woods (Optum P/B Kelly Benefit Strategies), Patrick Bevin (Avanti Racing), Rigoberto Uran (Etixx-Quick Step), Pierre Rolland (Europcar), Lawson Craddock (Giant-Alpecin), Simon Clarke (Orica-GreenEdge), Matti Breschel (Tinkoff-Saxo)
Έφυγαν: Dan Martin (Etixx-Quick Step), Ryder Hesjedal (Trek), Matej Mohoric (Lampre-Merida), Nathan Haas (Dimension Data)

Etixx-Quick-Step

Ήρθαν: Fernando Gaviria, Rodrigo Contreras, Laurens de Plus, Davide Martinelli, Bob Jungels (Trek), Dan Martin (Cannondale-Garmin), Ariel Maximiliano Richeze (Lampre-Merida), Marcel Kittel (Giant-Alpecin)
Έφυγαν: Michal Kwiatkowsi (Team Sky), Rigoberto Uran (Cannondale-Garmin), Michal Golas (Team Sky)

FDJ

Ήρθαν: Fabien Doubey (trainee), Marc Fournier (trainee), Elie Gesbert (trainee), Ignatas Kononalovas (Team Marseille 13 KTM), Sebastian Reichenback (IAM Cycling), Daniel Hoelgaard (Team Joker)
Έφυγαν: Arnold Jeannesson (Cofidis)

Giant-Alpecin

Ήρθαν: Daan Olivier (trainee), Max Walscheid (trainee), Soren Kragh Andersen (Team Trefor-Blue Water), Sindre Skjoestad Lunke (Team Joker), Max Walscheid (Kuota-Lotto), Laurens Ten Dam (LottoNL-Jumbo)
Έφυγαν: Luka Mezgec (Orica-GreenEdge), Lawson Craddock (Cannondale-Garmin), Thierry Hupont (Delko Marseille-Provence KTM), Marcell Kittel (Etixx-Quick Step)

IAM Cycling

Ήρθαν: Vegard Steke Laengen (Team Joker), Leigh Howard (Orica-GreenEdge), Oliver Naesecn (Topsport Vlaanderen)
Έφυγαν: Sylvain Chavanel (Direct Energie), Sebastian Reichenbach, Jerome Coppel

Katusha

Ήρθαν: Nils Politt (Team Stolting), Jhonatan Restrepo (trainee), Michael Morkov (Tinkoff-Saxo), Rein Taaramae (Astana), Jurgen Van Den Broeck (Lotto-Soudal), Metvei Mamykin
Έφυγαν: Yury Trofimov (Tinkoff-Saxo), Gatis Smukulis (Astana), Rudi Selig (Bora-Argon 18)

Lampre-Merida

Ήρθαν: Filippo Ganna (trainee), Luca Pacioni (trainee), Edward Ravasi (trainee), Louis Meintjes (MTN-Qhubeka), Matej Mohoric (Cannondale-Garmin), Marko Kump
Έφυγαν: Niccolo Bonifazio (Trek), Ariel Maximiliano Richeze (Etixx-Quick Step), Rafael Valls (Lotto-Soudal), Nelson Oliveira (Movistar), Ruben Plaza (Orica-GreenEdge).

LottoNL-Jumbo

Ήρθαν: Koen Bouwman (SEG Racing), Twan Casteligns (trainee), Steven Lammertink (trainee), Enrico Battaglin (Bariani CSF), Victor Campenaerts (Topsport Vlaaderen), Primoz Roglic (Adria Mobil)

Έφυγαν: Nick Van Der Lijke (Rompoot Oranje Peloton)

Lotto-Soudal

Ήρθαν: Frederik Frison (trainee), Kennth Van Rooy (trainee), Dries Van Gestel (trainee), Jelle Wallays (Topsport Vlaaderen), Rafael Valls (Lampre-Merida), Tomasz Marczynski (Torku Selekspor), Jelle Wallays (Topsport Vlaanderen)
Έφυγαν: Jurgen Van Den Broeck (Katusha), Kenny De Haes (Wanty Groupe-Gobert)

Movistar

Ήρθαν: Jorge Arcas (Lizarte), Nelson Oliveira (Lampre-Merida), Carlos Betancur (Ag2r La Mondiale)
Έφυγαν: Benat Intxausti (Team Sky), Eros Capecchi (Astana)

Orica-GreenEdge

Ήρθαν: Chris Juul-Jensen (Tinkoff-Saxo), Jack Haig, Alexander Edmondson, Robert Power, Amets Txurruka (Caja Rural), Luka Mezgec (Giant-Alpecin), Ruben Plaza (Lampre-Merida)
Έφυγαν: Simon Clarke (Cannondale-Garmin), Pieter Weening (Team Roompot Oranje Peloton), Leigh Howard (IAM Cycling), Cameron Meyer (Dimension Data)

Team Sky

Ήρθαν: Alex Peters, Tao Geoghegan Hart (trainee), Μikel Landa (Astana), Michal Kwiatkowski (Etixx-Quick Step), Gianni Moscon, Michal Golas (Etixx-Quick Step), Benat Intxausti (Movistar), Danny Van Poppel (Trek Factory Racing)
Έφυγαν: Richie Porte (BMC), Kanstantin Siutsou (Dimension Data), Bernie Eisel (Dimensino Data), Danny Pate (Optum-Kell Benefit Strategies), Nathan Earle (Drapac), Chris Sutton

Tinkoff-Saxo

Ήρθαν: Michael Gogl (trainee), Felix Grosschartner (trainee), Antwan Toelhoek (trainee), Adam Blythe (Orica-GreenEdge), Yury Trofimov (Katusha),
Έφυγαν: Chris Juul-Jensen (Orica-GreenEdge), Michael Morkov (Katusha), Chris Anker Sorensen, Matti Breschel (Cannondale-Garmin)

Trek Factory Racing

Ήρθαν: Leonardo Basso (trainee), Julien Bernard (trainee), Niccolo Bonifazio (Lampre-Merida), Edward Thneus (Topsport-Vllaaderen), Ryder Hesjedal (Trek), Peter Stetina (BMC), Jack Bobridge (Budget Forklifts)
Έφυγαν: Bob Jungels (Etixx-Quick Step), Danny Van Poppel (Team Sky)

Δείτε επίσης

IRONMAN 70.3 Greece Costa Navarino

Την Κυριακή 24 Οκτωβρίου ο αγώνας IRONMAN 70.3 Greece Costa Navarino θα διεξαχθεί στη Μεσσηνία ...

Elastic interface

Elastic Interface: Όταν το πάθος για την ποδηλασία οδηγεί στην καινοτομία

Pad για γάντια ποδηλάτου από την Elastic Interface Η Elastic Interface χρησιμοποιεί τον χαρακτηρισμό “The ...

Historica: Όλη η ιστορία του ποδηλάτου, στη Ρόδο

Από τις 6 ως τις 9 Οκτωβρίου, η καρδιά του ιστορικού ποδηλάτου χτυπά στη Ρόδο, ...

Αφήστε μια απάντηση

mbike.gr

Pin It on Pinterest